LOGOWANIE


 

 


 

 

 

 

 

  

 


 


 


 


 
 

 

 


 

 

 


 

ROK SZKOLNY 2015/2016

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

 

Działania podejmowane w ramach programu

 

Biblioteka szkolna to doskonałe miejsce na ciekawy sposób spędzania wolnego czasu oraz pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin, rozwijania zainteresowań. To również miejsce, w którym powstają i są realizowane projekty edukacyjne.

W ramach ogólnopolskiego programu ,,Książki naszych marzeń” realizowanego w naszej bibliotece w bieżącym roku szkolnym zaplanowanych zostało szereg przedsięwzięć, których celem ma być ,,zarażenie” uczniów lekturą książek.

Pierwszym z działań jest realizowany przez uczniów klasy VI projekt ,,Zapraszam Cię do mojej biblioteki”. Uczniowie otwierają drzwi swoich domów i zapraszają do domowych biblioteczek. Prezentują swoje prywatne zasoby biblioteczne i opowiadają o ulubionych książkach, które często trzymają pod poduchą.

 


 

           Witam, nazywam się Jakub Niedźwiedź i dziś pokażę Wam moją biblioteczkę. Moja biblioteczka jest stosunkowo mała, lecz te książki na pewno nie są tam bez potrzeby. Jak pewnie się domyślacie, mam książki różnych rodzajów no i oczywiście mam swoją faworytkę, która nosi tytuł ,,Piłka nożna''. Ta książka opowiada o historii futbolu oraz zawiera niezbędny poradniki.

Jedna z bardziej cenionych przeze mnie jest książka zatytułowana ,,Pipi Pończoszanka'' Astrid Lindgren. W swoich zasobach mam jeszcze dwie książki tej autorki, również opowiadające o życiu Pipi mianowicie: ,,Pipi na południowym Pacyfiku'' oraz ,,Pipi wchodzi na pokład''. Te cztery książki są niewątpliwie najbardziej cenionymi przeze mnie. Polecam je wszystkim czytelnikom czy małym piłkarzom.

Oprócz tych książek mam jeszcze książki historyczne, których nawet sam dobrze nie znam, ponieważ są one jeszcze po moim pradziadku, który walczył na froncie podczas II wojny światowej. Następnym typem moich książek są, jak z pewnością u wielu moich kolegów i koleżanek, te o tematyce biblijnej, które jak każdy wie, opowiadają o Bogu, Jezusie i powstaniu świata. No i już ostatnim rodzajem moich książek są słowniki, ja mam tylko dwa mianowicie Słowniki języka polskiego i ortograficzny, które kiedyś mi służyły.

   To już jest koniec mojej opowieści o biblioteczce. Mam nadzieję , że nie był to dla Was stracony czas.

                                                                                                               Jakub Niedźwiedź, klasa VI

 


         Zapraszam Was Do mojej domowej biblioteczki. Moja domowa biblioteczka nie jest zbyt duża. Trzymam tam książki, które dostałem od mamy jak byłem mały. Są tam takie książki jak: przeróżne atlasy, biografie min. o Janie Pawle II i słowniki. Lubię to miejsce, ponieważ można sie tam odprężyć i odpocząć. Pamiętam do dziś książkę pt: ,,Dzieci z Bullerbyn''. Mama czytała mi ją co noc, oczywiście jest w mojej biblioteczce. Pamiętam również z dzieciństwa wiersz Juliana Tuwima ,,Skakanka'', bardzo mi się podobał. Książka tego poety ,,Wiersze dla dzieci”, z której pochodzi wspomniany utwór, również ma swoje miejsce w biblioteczce. Od czasu do czasu przeczytam sobie jedną z książek do snu i potem kładę ją pod poduszkę.

To tyle  opowieści o mojej biblioteczce, mam nadzieję, że Wam się spodobała. 

                                                                                                                         Patryk Michalak, klasa VI

 


Zapraszam Was do mojej małej biblioteczki. Liczy ona zaledwie kilkanaście książek, ale każda ma inną historię. Posiadam dwa atlasy z serii ,,Odkryj świat” i jeden atlas roślin pt.: ,,Magia roślin”, mam je, od kiedy sięgam pamięcią. W moim zbiorze są książki o piłkarzach, te które dostałem ze szkoły oraz książki dla dzieci, które rodzice czytali mi, jak byłem mniejszy. Mam encyklopedię, do której mogę zajrzeć, gdy chcę znaleźć odpowiedź na różne pytania. Bardzo lubię książkę ,, Mój pies” , którą dostałem  na urodziny od kolegi . Znalazłem w niej wiele ciekawostek na temat rozmaitych ras psów,      o których istnieniu nawet nie wiedziałem. Ale moją ulubioną książką jest biografia Lionela Messiego pt.: ,, MESSI mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem ”. Tę książkę napisała Yvette Żółtowska-Darska, a podarowali mi ją rodzice na urodziny. Ukazana jest w niej historia najsławniejszego piłkarza świata, który miał trudne dzieciństwo, ponieważ cierpiał na chorobę, przez którą nie mógł rosnąć. Książka jest bardzo ładnie zilustrowana, chwilami brzmi jak bajka. Polecam ją każdemu, kto interesuje się sportem.

Ernest Dziubiński, klasa VI

 Pragnę dzisiaj przedstawić swoją biblioteczkę.                                          

Jest nieduża, ale posiada moje ulubione dzieła literatury. Ten księgozbiór to książki, które dostałem za dobrą naukę i za udział w konkursach. Jedną z nich jest dzieło pod tytułem ,,Najnowsze przygody Mikołajka'”, napisane na podstawie książek Goscinny'ego i Sempego. Zachwyciły mnie w niej zabawne historyjki Mikołajka i jego kolegów. Ponadto mam też różne słowniki i małą encyklopedię. Moim największym skarbem jest książka pt.: ''Rysio raper i Makaronowa Głowa” Sinikki i Tiiny Nopola , która opowiada o historii pewnego chłopca i jego rodziny.

   Za nic w świecie nie oddałbym tej książki nikomu. Dlaczego?! Przeczytajcie a przekonacie się!

Krzysztof Płaczkowski, klasa VI

 Hilliger Media Shop
Template "orangetechnofree" designed by Hilliger Media (Copyright © 2011)